دانلود بهترین ها
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سید محمد
نویسندگان
پنجشنبه 16 آذر 1391 :: نویسنده : سید محمد
 • ترجمه متون انگلیسی شما با قیمتی استثنایی کلیک کنید
 • با شوهر چشم چران چه باید کرد؟

  یك مطالعه در انگلستان نشان داده مردها به‌طور میانگین روزانه 43 دقیقه را صرف خیره شدن به جنس مخالف می‌كنند كه این میزان برابر با 259 ساعت یا تقریبا 11 روز در سال است. جمع این زمان در فاصله بین 18 تا 50 سالگی یك مرد می‌شود بیش از 11 ماه و 11 روز. یعنی یك مرد انگلیسی در این فاصله، قریب یك سال از عمرش را صرف كاری كرده كه در فرهنگ ما اسمش «چشم چرانی» است.

                                    http://axgig.com/images/38980408434151474247.jpg

  لازم نیست فكرش را بكنیم كه مردان ما چقدر با مردان انگلیسی مثلا، شباهت یا تفاوت دارند. آن قاعده معروف زنانه مشكل را حل می‌كند: «مرد‌ها سر وته یك كرباسند!» همه شنیده‌اند كه مردان از راه چشم عاشق می‌شوند و زنان از راه گوش. این تعبیر عوامانه‌ای است از یك عنوان، از فهرست بی‌پایان تفاوت‌های میان زنان و مردان. واقعیت اثبات شده و گریزناپذیر این است كه مردان در برابر جنس مخالف، ذاتا جست‌وجوگرند و چشم مهم‌ترین ابزار جست‌وجوست.


  ادامه مطلب را ار دست ندهید


  ببینید كجا هستید

  تشخیص اینكه همسرتان با نگاهش از چارچوب‌های زندگی مشترك‌تان خارج می‌شود آسان نیست. شما نمی‌توانید به مردی كه از قوم و فرهنگ دیگری است یا از شهر و كشور دیگری آمده، به‌راحتی چنین برچسبی بزنید. فراموش نكنید كه برای تشخیص درستی یا نادرستی یك رفتار، حتما باید به مسائل فرهنگی و مذهبی جامعه توجه كنید. این مسائل فرهنگی می‌تواند حتی از شهری به شهر دیگر هم متفاوت باشد. به همین دلیل، بدون درنظر گرفتن این فرهنگ نباید حكمی را صادر كنید. ممكن است در فرهنگ فرد مقابل‌تان، رفتاری كه از نظر شما ناپسند است، كاملا طبیعی و شایسته تلقی شود؛ پس اگر با فردی كه فرهنگ و تربیتی متفاوت از شما دارد ازدواج كرده‌اید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید كه او همان‌طور كه از كودكی به شما القا شده ‌است رفتار كند. شاید بد نباشد گاهی هم دنیا را از دریچه باور‌های او ببینید و بعد در مورد رفتار‌هایش قضاوت كنید.

  سنگ‌های‌تان را وا بكنید

  اگر می‌خواهید زندگی مشترك موفقی داشته باشید، قبل از ازدواج نظرات خود را در مورد محدوده روابط زن و مرد (از جمله نگاه، صحبت كردن و...) با همسر آینده‌تان در میان بگذارید تا به نگاه مشتركی دست یابید. درصورتی كه شما محدوده‌هایی كه مورد نظرتان هست را توضیح داده‌اید و با خواستگار‌تان در مورد پایبند بودن به این مرزها توافق كرده‌اید، قضاوت در آینده برایتان راحت‌تر خواهد شد، زیرا شما با توجه به این قرارداد‌ها می‌توانید رفتار همسرتان را بررسی كرده و در موردش قضاوت كنید. شما می‌توانید بگویید كه آیا فلان رفتار همسرتان در چارچوبی كه قبلا در موردش توافق كرده بودید جا می‌گیرد یا طبق این چارچوب، رفتار انجام شده نادرست و سزاوار مجازات است.

  این نگاه، همان نگاه است؟

  اگر می‌خواهید همسرتان را به‌دلیل نگاهش متهم كنید، باید بتوانید رفتاری را متفاوت از رفتار‌های همیشگی‌اش ببینید و بعد مهر چشم‌ناپاكی را رویش بچسبانید. بعضی از افراد همین كه همسرشان چشم در چشم فرد نامحرمی بیندازد یا با او گفت‌وگو كند، او را متهم می‌كنند ولی آیا واقعا اینگونه است؟ آیا در پشت این نگاه سوء لذت وجود دارد؟ یا این فقط یك تصور است و هیچ راهی برای اثبات اینكه این نگاه ناشایست است وجود ندارد؟ اگر شما با هر رفتار همسرتان برانگیخته می‌شوید، بهتر است قبل از قضاوت در مورد او، خودتان را زیر ذره‌بین قرار دهید. اگر نتوانید ذهن‌تان را مدیریت كند، با گذشت زمان دامنه این سوء‌ظن‌ها بیشتر می‌شود و هر حركتی از طرف مقابل زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد.


  فكر‌تان را الك كنید

  بعضی از افراد چون خودشان به‌صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به این رفتار تمایل دارند، آن را به دیگران نسبت می‌دهند. درواقع آنها گاهی با یادآوری گذشته‌ای كه داشته‌اند و گاهی به‌دلیل تصوراتی كه هنوز در زندگی‌شان جریان دارد، همسرشان را متهم به رفتاری می‌كنند كه یا انجامش نداده یا مقصود نادرستی از انجام دادنش نداشته است. سعی كنید حساب گذشته را از امروز‌تان جدا كنید و نه برای آنچه پشت سر گذاشته‌اید كسی را متهم كنید و نه به‌‌دلیل گذشته او، روی رفتار‌های امروزش حساسیت به خرج دهید.

  منتظر آینده باشید

  یك رفتار زمانی قابل بررسی و مجازات است كه تكرار شود. اگر تنها یك‌بار احساس كردید كه همسرتان با نگاهی كه از نظر شما ناپسند است به فرد دیگری چشم دوخته، در موردش قضاوت نكنید. اما ممكن است این توصیه شما را به دام دیگری بیندازد، پس مراقب باشید! افرادی كه برای نخستین بار با چنین رفتاری از سوی همسرشان روبه‌رو می‌شوند، ابتدا دچار تردید می‌شوند و برای اینكه تردید‌شان به یقین تبدیل شود، هر نگاه و رفتار همسرشان را زیر ذره‌بین قرار می‌دهند و نسبت به او حساس می‌شوند. باید بدانید این حساسیت‌ها به رفع مشكل كمك نخواهد كرد بلكه باعث اضطراب بیشتر و گاهی بیماری وسواس و بدبینی می‌شود. این رفتار‌ها نه‌تنها به‌خود شما آسیب می‌زند بلكه طرف مقابل‌تان را هم دچار تنش می‌كند و ممكن است كه در آینده این تنش به تكرار رفتار ناشایست تبدیل شود.

  آسمان و ریسمان نبافید


  اگر واقعا یقین پیدا كردید كه همسرتان به شكلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می‌كند، زیاده روی نكنید و این رفتار او را به دیگر جنبه‌های زندگی‌تان تعمیم ندهید، مثلا هرگز نگویید او به زنان دیگر نگاه می‌كند، پس مرا دوست ندارد یا اینكه او به دیگران نگاه می‌كند، پس حتما رفتار‌های نادرست دیگری را هم انجام می‌دهد كه من از آنها بی‌خبرم. درصورت مشاهده چنین رفتاری، سعی كنید بیشتر از قبل مدیریت زندگی‌تان را به دست بگیرید و نگذارید این رفتار همسرتان دیگر حوزه‌های زندگی‌تان را هم به‌خود درگیر كند.


  قانون‌های تازه وضع كنید

  اگر می‌خواهید همسرتان با شما همراه شود و بیشتر برای دوام زندگی مشترك‌تان تلاش كند، انتظارات‌تان را در محدوده شرع و عرف با او در میان بگذارید و اگر بعد از آن رفتارش را انكار كرد، ابتدا این انكار را بپذیرید. حالا شما هم با او هم‌كلام شده‌اید، وقت آن است كه مجددا با كمك او چارچوب جدیدی را برای حدود روابطتان تعیین كنید و در مورد‌شان با او به توافق برسید. از او بخواهید در آینده به این تفاهمنامه پایبند باشد تا اگر این اصول مشترك را بار دیگر نادیده گرفت، بتوانید برخورد جدی‌تری را درنظر بگیرید.

  عملیات انتحاری ممنوع!

  احتمالا بعد از اینكه احساس كردید همسرتان به شكلی متفاوت به زنان دیگر  نگاه می‌كند، دچار خشم زیادی خواهید شد یا احساس ناتوانی خواهید كرد. اما قبل از نشان دادن هر واكنشی، باید به‌خود فرصت دهید تا این خشم را مدیریت كنید و تا قبل از آنكه عنان ذهنتان را در دست بگیرید، نباید واكنشی نسبت به رفتار او نشان دهید. بعد از فروكش كردن هیجان و خشم‌تان، بار دیگر آن رفتار را بازبینی كنید؛اگر بعد از این بررسی دوباره به این نتیجه رسیدید كه رفتار همسرتان صحیح نبوده است، آن را صریحا با او درمیان بگذارید و نگرانی‌هایتان را به همسرتان بگویید.

  با متخصص‌ها درددل كنید


  اگر تردید دارید و نمی‌دانید كه قضاوت‌تان در مورد همسرتان درست است یا نه، قبل از آنكه او یا خودتان را متهم كنید، با یك متخصص مشورت كنید. شما می‌توانید با كمك چنین فردی بدانید آیا مشكل از توهمات شما ناشی می‌شود یا اینكه همسرتان با رفتار‌هایش درحال ضربه زدن به زندگی مشترك‌تان است. شاید رفتار او از مشكلات دیگری ناشی شده باشد و تنها با كمك یك متخصص بتوانید آن را ریشه یابی و اصلاح كنید.

  سفره دلتان را باز نكنید

  درست است كه شما نگرانید و رفتار همسرتان هم آزار‌تان داده‌است اما هیچ وقت با افراد غیرمتخصص (مثلا اعضای خانواده و یا دوستان) راجع به این موضوع صحبت نكنید چون باعث تخریب شخصیت همسرتان در مقابل آنها می‌شود. حتی اگر همسرتان مرتكب چنین رفتاری شده باشد، ممكن است در آینده رفتار خود را اصلاح كرده و به قانون‌های مشترك‌تان پایبند شود.میگنا دات آی آر.اما یادتان نرود نظر منفی دیگران در مورد او، حتی بعد از این تغییرات هم عوض نخواهد شد و حتی اگر به همسری ایده‌آل برایتان تبدیل شود هم، دیگران تنها او را به‌عنوان فردی كه نگاه ناپاك دارد می‌بینند.

  بچه‌بازی ممنوع!

  هیچ وقت برای انتقام دست به عمل متقابل نزنید یا خشم خود را به‌صورت یك رفتار منفعلانه (مثلا قهر كردن بدون اینكه دلیلش را به همسرتان بگویید) بیان نكنید. احتمالا این رفتار‌های كینه‌جویانه خشم فرد مقابل را برخواهد انگیخت و موجب رفتار نابخردانه دیگری خواهد شد.   اگر بخواهید برای درس دادن به همسرتان، او را به این شیوه‌ها مجازات كنید، در نهایت زندگی‌تان درگیر یك سیكل معیوب عمل و عكس‌العمل خواهد شد كه هیچگاه پایان نمی‌یابد و تنها به شما و زندگی‌تان آسیب می‌زند.

   

   

   

  نوع مطلب :
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :
  جمعه 17 آذر 1396 03:57 ب.ظ
  We're a bunch of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
  Your website provided us with valuable information to work on. You've done a formidable process and our whole neighborhood can be thankful
  to you.
  سه شنبه 30 آبان 1396 06:24 ب.ظ
  هی، من فکر می کنم وب سایت شما ممکن است مسائل سازگاری مرورگر را داشته باشد.
  وقتی به وبلاگ شما در IE نگاه می کنم، به نظر می رسد خوب است اما هنگام باز کردن در اینترنت اکسپلورر
  برخی از آنها همپوشانی دارند. من فقط می خواستم به شما یک سر سریع سر بزنم!
  سوای اینها بلاگ خیلی خوبی است!
  جمعه 16 تیر 1396 06:48 ب.ظ
  Hey fantastic blog! Does running a blog like this take a lot of work?
  I have absolutely no understanding of coding however I was hoping to start my own blog in the near
  future. Anyways, if you have any recommendations or techniques for
  new blog owners please share. I know this is off topic but I just wanted to ask.

  Thanks!
  دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:23 ق.ظ
  First of all I would like to say terrific blog!
  I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.

  I was interested to know how you center yourself and clear your
  mind prior to writing. I've had trouble clearing my
  thoughts in getting my thoughts out there. I truly do enjoy writing however it just seems like the
  first 10 to 15 minutes are usually lost just trying
  to figure out how to begin. Any recommendations or hints? Many thanks!
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر


  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  آمار وبلاگ
  فیسبوک ما
  پیج مارا لایک کنید
   
   
   
  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو